... protože hand-made nás baví...

NEJAKTUÁLNĚJŠÍ TERMÍNY WORKSHOPŮ
najdete na našem Facebook profilu
www.facebook.com/kreativatelier.cz

Ptáčci u nás doma

6. března 2016 v 17:18 | Kreativatelier |  VYROBTE SI - nápady a návody
Jaro se hlásí o slovo - pusťte si jej i vy domů prostřednictvím různých variací ptáčků!


KOUZLO BŘEZOVÉ KůRY

Březová kůra je velmi efektní přírodní materiál, který využijeme v jakékoliv roční době. Práce s ní je překvapivě jednoduchá. Stačí se držet několika pravidel:
1) Kůru od kmene stromu oddělujeme začerstva. Tzn. pokud náhodně narazíme na čerstvě spadlou břízu, nebo pokud nám čerstvě dorazilo březové dřevo do krbu.
2) I s vyřezáváním tvarů platí - čím rychleji kůru zpracujeme, tím lépe. Kůra se pak neláme a řezy se vedou snáze.
3) Používáme kvalitní a ostrý nástroj. S rozšířeným řezákem na koberce si vyřežete lehce tvary s rovnými řezy, ale pokud chcete zaoblenější a drobnější tvary, tak je vhodné sáhnout po kvaltnějším nástroji. My si nemůžeme vynachválit ty od značky Fiskars.
4) Vyřezané tvary vložíme do novinového papíru a dáme lisovat. Lisujeme s předstihem. Důkladné vyschnutí během lisování zabrání následnému kroucení tvarů.
5) Pokud bude kůra podlepená překližkou, lze dekorace využít i venku. Pokud máte ale tvary pouze z kůry, je vhodné zamezit kontaktu s vlhkostí. Zabráníte tak zkroucení.

NĚŽNÁ KRAJKA

Záclonám s krajkovým vzorem již ve většině moderních domovů odzvonilo, ale nějaký ten zbytek materiálu se jistě najde. Nenákladným řešením je také návštěva second-handu.

První variantou s krajkovým motivem

jsou ptáčci ze samotvrdnoucí hmoty. Na vyválený tvar nejprve obtiskneme kus záclony / dečky a teprve poté si vybereme kde vyřízneme požadovaný tvar ptáčka.
Doproučujeme si připravit i klasická vykrajovátka. Efektně totiž vypadají i vajíčka či jiné - neutrální tvary. Pokud si vyrobíte pár hvězdiček do zásoby, tak před Vánoci budete mít skvělou ozdobu použitelnou při balení dárků. A proč se do takové akce pouštět dvakrát, když můžeme hýřit zase jinými kreativními činnostmi, že? :-)

Milujeme kombinaci bílé a černé - je to šik!

Černý kartonový papír lze sehnat v papírnictvím v archu ve větších formátech. Celý kus archu polepíme kusem záclony lepidlem Herkules, které si případně naředíme. Není potřeba se zaleknout nepatrně bílé stopy lepidla. Schnutím zprůhlední.
Po částečném zaschnutí zakryjeme folií (stačí kuchyňská, nebo tzv. kancelářské košilky) a necháme doschnout zatěžkané knihami. Papír s krajkou pak bude hezky rovný a díky folii se nepřilepí.

Z druhé strany černého kartonu obkreslíme vybrané tvary ptáčků a vystřihneme. Pokud se krajka přece jen někde trochu třepí, tak si můžeme pomoci bezbarvým lakem.

Stává se vám, že nyní zjara mladí ptáci narazí omylem do okna? Pak využijte vzor ptáčka v letu a použijte tento výtvor místo okenní samolepy.

Pokud chcete pouze sezónní dekoraci, připevněte ptáčky na bavlnky, které ke stěně připevníte kvalitními washi páskami.

Krásné jaro!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kreativatelier kreativatelier | 9. března 2016 v 10:12 | Reagovat

Jak si stáhnout šablonu?
Klikněte na pravé tlačítko myši a vyberte
"uložit obrázek jako"
obrázek si uložte ve svém PC, odkud si jej můžete vytisknout

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama