... protože hand-made nás baví...

NEJAKTUÁLNĚJŠÍ TERMÍNY WORKSHOPŮ
najdete na našem Facebook profilu
www.facebook.com/kreativatelier.cz

Vaječná tlačenka

20. března 2016 v 11:50 | Kreativatelier |  Spolu u stolu
Vaječnou tlačenku dělávala má babička, od které jsem si již nestihla recept převzít. Její odchod byl dřívější, než se rozvinul můj zájem o vaření. I to je trochu nadsazené tvrzení, neboť mé kuchyni kraluje v tom pravém slova smyslu manžel.
Já mám kuchyň od toho, abych měla přístup k dřezu kvůli vodě při míchání barev. Taky mám prima veliké okno ve výši hlavy, takže děti na parapet nedosáhnou a tudíž ideální místo na schnutí všemožných kreativních polotovarů. Na druhou stranu nějaká pohoštění pro návštěvy chystám ráda. Přinejmenším má člověk radost, když pak chutná.
Abych se vrátila ke tlačence. Celá věc je nad očekávání jednoduchá.Stačí si zakoupit sáček želatiny, která je speciálně na vaječnou tlačenku. To je opravdu celé! Vše ostatní se dozvíte na zadní straně sáčku!
I tak pro přehled uvádíme potřebné ingredience, ať máte představu, co to obnáší.Já připravuji vaječnou tlačenku v podstatě výhradně na Velikonoce. Jsme pro dospělou část koledníků skoro poslední štací. Ne, že by pohrdli něčím tekutým, ale bývá již k poledni a tak po tlačence se vždy zapráší. A znaveni tím tradičním koledováním jsou velmi nadšení strávníci. A dokonce už chodí s očekáváním, že ji pro ně budu mít nachystanou.
Ani letos je nechci zklamat.
Hraju si sice s myšlenkou ji udělat ve zdravější variantě, ale když ona podle "sáčkového receptu" chutná přesně jako od babičky. A tak proč si ji jednou za rok nedat. Vždyť babičky neznaly raw a bio. A jak nám chutnalo.

Tlačenka ztuhne celkem dobře i v nejrůznějších nádobách. Takže pokud jste ochotni pohrát si s vyklápěním, tak se můžete pustit i do různých mini-party verzí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama