... protože hand-made nás baví...

NEJAKTUÁLNĚJŠÍ TERMÍNY WORKSHOPŮ
najdete na našem Facebook profilu
www.facebook.com/kreativatelier.cz

Zajatec Pinterestu

28. dubna 2016 v 14:20 | Kreativatelier |  VYROBTE SI - nápady a návody
Jakožto čilý uživatel sociálních sítí si neuvědomuji ani přibližný termín, kdy jsem se poprvé přihlásila na stránky Pinterestu. Okamžitě mne nadchly!!! Pár klíčových slov a hned se z útrob počítače sype nepřeberné množství inspirace!
Já svoje zamyšlení zestručním na okruh kreativní tvorby.
Ve vztahu k fenoménu Pinterest, jsem prošla tzv. pasivním obdobím. To znamená, že již pouze zběsile neklikám na "Pin it!" a nevytvářím nové a nové tématické nástěnky. Dostala jsem se k tomu, že jsem již jistý nepatrný zlomek technik, témat a nápadů vyzkoušela. I když v porovnání s tím, co tvoříví lidé na tuto nástěnku světa připíchli, jsou mé snahy na skromných číslech, tak se i tak cítím povolaná konstatovat pár faktů. Jsou adresovány především všem těm, kteří se doberou vlastní rukou ne vždy výsledku, jaký viděli na obrázku. Těm, kteří si někdy postesknou, že to nedokázali.

1. Pinterest je především fotografie.
Ne vždy musí hand-made výtvor odpovídat tomu, jaký dojem ve Vás vyvolává fotka. Zkuste si ji prohlédnout pozorněji a někdy přijdete na to, že ten, který ji připnul je možná zdatnější fotograf než tvořitel.

2. Ne každý návod funguje. Nebo alespoň ne tak stručně, jak je uvedeno.
Zkoušeli jste někdy seříznout vinnou lahev? Pro neznalé stručný "Pinterest" výklad: Lahev v požadovaném místě omotáte provázkem, který je nasáklý hořlavým odlakovačem na nehty. Provázek zapálíte, lahev se v daném místě zahřeje a ponořením do dřezu s vodou a ledem se lahev zchladí a praskne. ALE. Řez, neboli místo, kde lahev praskla není nikdy rovný. Pokud alespoň trochu, tak lahev je stejně popraskaná ještě na více místech. Je možné, že to někdy vyjde. Existují dokonce Youtube návody, kde celou akci zblízka sledujete. Ale opravdu si myslíte, že to vyjde na první, druhý či třetí pokus? Ačkoli pravidelně vybážíme tříděný odpad, je u nás doma téměř vždy solidní základ na to, mít k dispozici dostatečně množství prázdných lahví od vína. Zásobu lahví jsem urputnou snahou zdolala, ale výtvoru, který by odpovídal mým estetickým představám jsem se nedobrala. Jestli mi můžete odporovat a jste někdo schopen uvedenou akci zmáknout kdykoliv na první pokus, tak Vás chci poznat osobně!

3. Na Pinterestu se mnohdy prezentují profíci
Grafici, sochaři a další odborníci. Lidé, kteří jsou buď absolventy uměleckých škol, či minimálně odborných kurzů. Můžete se jimi inspirovat. Můžete se pokusit dosáhnout podobného výsledku. Nebuďte k sobě ale příliš kritičtí. Důležité je to, že Vás to bavilo. A každý další a další pokus může být lepší! I profíci mají jistě výtvory, kterými by se na Pinterestu chlubit nechtěli.

4. Měříte se s celým světem!
Lidičky, víte, kolik nás na té naší planetě je? Uvědomte si, že ve svém počítači či mobilu vidíte to, co Vám nabízí celý svět! I když výsledek Vaší snahy nějaký projekt napodobit nebude tak skvělý, stále ještě máte šanci, že jste ten, který ho vytvořil nejhezčí a nejlepší ze všech lidiček z Vaší čtvrti či města!


Takže tvoření i Pinterestu zdar!


A víte co?
Lepší něco začít a nedodělat, než nedělat nic.
Nedokonalostem se říká hand-made.
Z Číny si můžeme koupit na co si vzpomeneme. Nebude to ale vyrobené s láskou.
Není nic hezčího, než nadchnout snahou něco vytvořit naše děti a vidět jejich hrdost, když svým výtvorem obdarovávají.

Máte další povzbudivé postřehy? Napište nám je!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 15. května 2016 v 11:48 | Reagovat

Ahooj, mám nový blog o Hilary Duff a rádaa bych, kdyby ses na něj mrkla a třeba se zapojila do ankety, diskuze atp. :) moc se omlouvám za reklamu, ale nějak začít musím :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama