... protože hand-made nás baví...

NEJAKTUÁLNĚJŠÍ TERMÍNY WORKSHOPŮ
najdete na našem Facebook profilu
www.facebook.com/kreativatelier.cz

Červen 2016

Barvy na sklo

12. června 2016 v 9:53 | Kreativatelier |  VYROBTE SI - nápady a návody
Boom barev na sklo již dávno utichl. Jsou pryč doby, kdy jsme dětem zdobili okna pokojů obrázky zvířátek, která se malovala většinou podle šablon.

My jsme pro ně ale našli využití aktuální pro nadcházející prázdninovou sezónu!

Protože jsme v Kreativatelieru recyklačně založený tým, tak nám někdy přijde líto sklenic. Tu od zavařeniny, tu od majonézy. Svět je plný obalů! Samozřejmě, že pilně běháme ke kontejnerům s tříděným odpadem, ale i tak představuje tu a tam nějaká sklenka tvořivé pokušení.

Na jednom z našich workshopů jsme se zabývali tím, jak vytvořit lucernu v marockém stylu. Používali jsme zlaté a měděné tóny akrylových barev a kombinovali s barvami na sklo, které udělají milý vitrážový dojem.

Zde na blogu Vám představujeme provedení, které voní létem a mořskou solí.


Na workshopu zazněl dotaz, zda se barvy nezdeformují hořením svíčky uvnitř sklenice. Testovali jsme proto. Použili jsme skleničku s objemem zhruba 400ml. K žádné deformaci během našeho testu nedošlo.

Takže směle do letních lucerniček na zahradní stolky!Nevhodný dárek?

9. června 2016 v 8:47 | Kreativatelier
Má maminka je Žena. Ano. S velkým Ž. Ví, kde se podívat po krásných italských kozačkách, kdy začínají výprodeje a co se objevuje na stránkách aktuálního výtisku časopisu Elle. Než levný fejk, vyšťourá si ty nejzajímavější kousky ve výběrovém sekáči. Neváhá jet přes celou Prahu za oblíbenou švadlenkou a nechat si něco upravit, aby jí to skvěle sedlo. Má i po padesátce úžasné nohy, nebojí se vzít kraťoučké kraťásky a prsa jí závidím od dob, kdy jsem si uvědomila, že je rozdíl mezi holčičkou a chlapečkem. A je tomu tak dodnes!
Moje maminka má skvělý genetický kód. Ona v podstatě nesportuje! V létě se projede sice na kole, ale žádné rekordy netrhá. Místo helmy zdobí její hlavinku maxi sluneční brýle. Kdyby žila ve Francii, tak bude jistě jezdit na kole v těch nejvyšších podpatcích.
Moje maminka má narozeniny. Vím, že by ocenila "měkké dárky". Jenže se jí nikdy netrefím do vkusu. NIKDY! Táhne mi na 40, zakládám si na tom, že mám jistou míru estetického cítění a netrefím se jí do vkusu! Pokud se pokusím jí nějaký "měkký" dárek koupit, po pár měsících mi ho s omluvným výrazem přinese, že TOHLE ona prostě nosit němůže. A že když se mi to líbí, můžu si to nechat já. Většinou se proto snažím ji potěšit poukázkami k její manikérce nebo kadeřnici. Nebo naprosto neoriginálně koupím na letišti její oblíbenou vůni.
Má maminka si o víkendu ráda udělá několikakilometrovou procházku do welness resortu, kde si dá dobrou kávu. To mě inspirovalo a proto jsem jí koupila nordic walking hole. Koupila jsem je i sobě. Zapojíme zádové svaly, ulevíme kolínkům a trošku zlepšíme náš vztah k aktivnímu pohybu. Přinesla jsem je nadšeně domů, kde byla tou dobou na návštěvě babička. Ano. Maminky maminka. Když jsem jí dárek ukázala, radostně se usmála a řekla: "To je super! To jsem jí taky chtěla koupit! Ale ona to nechtěla."


Jelikož ji ale obě hluboce milujeme, tak hole dostane. Žijeme tím, že to je pro JEJÍ DOBRO. Občas nutíme své děti dělat co se jim nelíbí, protože je to pro ně zdravé, dobré a výchovné. A teď to udělám stejně.

Takže maminko! Mám tě moc ráda. BUDEME CHODIT SPOLU! Budeme si povídat a bude nám dobře. Zvolíme si cíl, kde mají dobrou kávu, růžové víno a nízkokalorické dezerty. Ty budeš mít slušivý obleček a já pohodlné maxi triko. A vezmu si kvůli tobě i malé náušnice.

Tvoje milující tvrdohlavá dcera