... protože hand-made nás baví...

NEJAKTUÁLNĚJŠÍ TERMÍNY WORKSHOPŮ
najdete na našem Facebook profilu
www.facebook.com/kreativatelier.cz

Srpen 2017

Netradiční balení školních sešitů

15. srpna 2017 v 13:22 | Kreativatelier |  WORKSHOPY proběhlé
WORKSHOP
v
Kreativatelier

11.9.2017 od 18,00 hod.
Více info na www.kreativatelier.cz

Uf! Po jistě krásných, ale náročných prázdninách máme děti opět částečně odložené ve školských zařízeních! Je čas udělat si chvilku pro sebe! Protože je to ale začátkem září stále ještě zápřah, spojíme užitečné s příjemným. Tvoření s užitečným podtextem + poklábosení u sklenky = zahajovací workshop poprázdninové sezóny!
Budeme nápaditě balit sešity. Budeme tvořit různé etikety, používat tzv. doodle prvků vhodných k daným předmětům. Dětem vytvoříme design sešitů, který jim i ve škole bude připomínat, že na ně myslíme a zároveň pro ně bude každý sešit lehce rozeznatelný.
Budeme si hrát s kaligrafickými pery, štětci a fixami. Budeme používat různé scrapbookingové výseky, razítka a mnoho dalšího, co náš atelier nabízí.
Rezervace na www.kreativatelier.cz


Handmade dárky z prázdnin

12. srpna 2017 v 8:53 | Kreativatelier |  VYROBTE SI - nápady a návody
Prázdniny ještě nekončí a možná také chcete potěšit své kamarády, sousedy či kolegy drobným dárkem z dovolené.
My jsme letos vyzkoušeli pár drobností, které vás třeba budou inspirovat.

RYBKY nejen sladkovodní

Také máte během procházek po pláži oči zabodlé pod nohy a sbíráte kamínky a mušličky? My nejen to. Fascinuje nás tolik věcí vyplavených z moře. Loni jsme na našem Facebook profilu sdíleli fotku mozaiky, která vznikla pomocí úlomků koupelnových dlaždiček, které moře opracovalo. Naším Instagramovým profilem se pak letos prohnala úprava dřevěné bedny. Uf. Jen do auta ji, mořem nasáklou dovléct. Ale stálo to za to. Dostala brus, nátěr, úchytky a kolečka a už slouží jako úložný prostor pod postelí.
Letošní prázdniny jsme vyzkoušeli zpracovat kousky mořem vyplavených klacíků. Zkombinovali jsme je s drátem. Použili jsme dvě různé tloušťky a na očka pak buď mušličky, nebo kamínky s dirkou. Vystačíte si pouze s ketlovacími a štípacími kleštičkami.

KAMENY a kamínky, ba i megašutry

Jakákoliv velikost, kterou vaše kufry poberou!

Běžně na dovolenou asi nejezdíte s akrylovými barvami. Kamenům můžete však dát jedinečnou tvář až v klidu domova! My jsme v létě prostě blázni do modré, bílé, pruhů a kotev. A podle toho to také dopadlo. Těžítka na stůl, dekorace na terase. Každý určitě najde to vhodné místečko. Takže malujte! Pište! Ve finální fázi nezapomeňte použít lak.NÁRAMKY PŘÁTELSTVÍ

Obchody se suvenýry, plážoví prodavači - všichni to vědí. Náramky z prázdnin jsou věčné. Letos jim navíc nahrává Boho styl, takže do toho! Budete je mít rychleji, než vám od lehátka někdo skočí pro drink.
- materiál: my jsme zvolili letos šnůrky z dánské obchodní sítě Tiger. Je rozšířená i v zahraničí a na dva náramky nám materiál vystačil v ceně 1 EUR. U nás tento obchod najdete například v OC Nový Smíchov, nebo v Praze na Hlavním nádraži.
- technika: můžete uzlíkovat, na stránkách www.paracord.cz najdete pár tipů jak plést například do spirály. My jsme zvolili tu nejrychlejší variantu, uháčkovat řetízek a přidat jednu řadu.
- co vplétat: My jsme u stoklasa.cz na Smíchově koupili výhodně celou sadu kotviček. Pořídíte ale jistě všude, kde mají nějaké bižuterní komponenty a za pár kaček pořídíte. Například korálky Move v Modřanech, nebo prodejna na Karlově náměstí. Stylové budou ale i malé mušličky z dovolené.


DENIM FISH, protože džínovinu milujeme!

Stačí kousek starých džín, na výplň můžete použít jakékoliv textilní zbytky. Zvolena byla ta nejjednodušší varianta, jednoduchý steh. Zavčasu připevněte poutko, my máme z jutového provázku.
Motiv kůstek na rybce byl proveden v prázdninových nouzových podmínkách akrylovou barvou, která potřebovala více vrstev. Sáhnout ale můžete i po speciálních barvách na textil. V tom případě si ale motiv nakreslete na denim ještě před šitím, neboť barvy je obvykle potřeba zažehlit.


LEVANDULE - kopelová sůl s mořskou solí

Obvykle si cpeme sušenou levanduli do skříně, neboť odpuzuje hmyz. Za následující zpracování sušené levandule ale může vlastně nákup milých dřevěných minilžiček /opět Tiger shop, 1 EUR kus/.
Mořskou hrubou sůl koupíte okolo 20-ti korun za kilo. My jsme použili zhruba 2,5 kg. Sůl je vhodné přesypat do nerezové nádoby, která nepohlcuje pachy. Poté se přimíchá malá lahvička aromatického oleje. Seženete různé kvality, my jsme si vystačili s tím z DM drogerie. Dále jsme nastrouhali půlku levandulového mýdla v bio kvalitě. Na závěr už jen přidali sušené kvítky levandule. Obvykle při přípravě solí používáme zajímavé sklenice, ale všechny nám padly na zavařovanou zeleninu, takže směs jsme dali jen do celofánových sáčků. Ale i tak jistě hned po prvním přivonění potěší.
Krásný zbytek léta přejeme!!!