... protože hand-made nás baví...

NEJAKTUÁLNĚJŠÍ TERMÍNY WORKSHOPŮ
najdete na našem Facebook profilu
www.facebook.com/kreativatelier.cz

Listopad 2017

Vánoční countdown

18. listopadu 2017 v 12:38 | Kreativatelier |  VYROBTE SI - nápady a návody

Vyrobte si jednoduchou verzi adventního kalendáře, do které si navíc zaznamenáte vše, co je pro vás podstatné!


Budete potřebovat pouze rámeček /my zvolili Ikea červený/.


My jsme volili černý papír, protože jsme chtěli imitovat tabuli.
Úplně prvotní verzi je dobré si zhruba načrtnout na obyčejný papír. To vám pomůže si vše lépe prostorově rozvrhnout.
I na černém papíru začněte nejdříve zlehka obyčejnou bílou pastelkou a rozvrhněte si s její pomocí jednotlivá políčka.
K jednotlivým dnům si zapojte vlastní termíny. Kdy co odeslat, kdy co upéct, případné narozeniny a jiné rodinné události.Pro finální verzi jsme použili gelovou tužku Pilot /na víčku je údaj 07 white CHOOSE/.
V případě černých papírů jsme vyzkoušeli i White Permanent Marker Slim /2mm/ od KOH-I-NOOR a White Permanent od Centropen. Oba kryjí vcelku hezky. Ten od Centropen nám ale přirostl k srdci více. Zkusit můžete i bilý shellakový inkoust. Kdo si chce více vyhrát, tak toho nadchne. I když někdy je na místě pro lepší výsledek také druhé obtáhnutí.My jsme do rámečku nepoužili plexisklo, aby bylo možné jednotlivé dny přeškrtnout. Vystačíte si s křídou, ideální je křídová tužka /máme z knihkupectví Dobrovský/.

Rámeček pak můžete ještě dozdobit washi páskami, různými sněhovými vločkami a jinými dekoracemi.

Handmade Vánoce

13. listopadu 2017 v 16:06 | Kreativatelier
Dřív mě rozčilovala předčasnost obchoďáků, které se nám atmosféru Vánoc snaží nanutit již koncem října. Nyní se za Kreativatelier snažím naplánovat workshopy. A něco Vám řeknu. Už to musím řešit taky tak! Taková výroba adventních kalendářů, které mají být 1. prosince už k předání. Dekorování adventních věnců, kdy první adventní neděle mnohdy zasahuje ještě do listopadu. Prostě je to tak, tento týden už zmizí dýně, které máme za okny atelieru a drsně najedeme na chvojí! A to nemluvím o vzorcích na fotky a do nabídek, které jsme kutily v kraťasech a tílku v srpnu.

Takže jestli nechcete zaspat, tak Vánoce u nás budou multismyslové. U tvoření bude hrát vánoční nevtíravý jazz, vonět skořice a jablka /my ostatně touto kombinací vůní přetloukáme smrádek barev a laků stejně celoročně/ a uvařit můžeme i vánoční kombinace čajů.

Mrkněte proto na náš web, kam již pomalu a někdy naopak na poslední chvíli dosypáváme termíny tvořivých setkání. Budeme dělat zmiňované adventní kalendáře, věnce a jiné dekorace. Na poslední chvíli pak vyhlašujeme dopolední "hodinové dílny", což je čas, ve kterém si můžete přijít tvořit v podstatě cokoliv co chcete. My také v této době potřebujeme v atelieru něco tvořit a tak nás bude víc. :-)

Velkým tématem je pro nás výroba handmade dárků. Budeme psát a kreslit na porcelán, ať můžete věnovat hrníček s tím nejosobnějším vzkazem. Budeme vyrábět originální stolní kalendář, kde se také dotkneme hand letteringu a také embossu. Vrhneme se na vánoční hvězdu z Foamiranu. Již brzy proběhne workshop práce s pryskyřicí, do které lze také zhmotnit různé vzpomínky. A to se o Vánocích počítá.

V atelieru máme k dispozici BigShot, vánoční razítka, razítka s čísli a písmeny, filcy, Foamiran, Moosgummi, různé kousky látek, přírodniny, knoflíky, šperkařské komponenty. Pokud na workshopu budete mít potřebu použít něco z toho, co nemáme připraveno, tak mnoho z materiálů máme k dispozici bez příplatků, protože to je výsledek našeho recyklačního přístupu, sběračských mánií a neochoty vyhazovat cokoliv, co se ještě "může šiknout".

V atelieru jsou navíc k vidění vzorky různého tvoření, které máme nachystané pro firemní klienty. A tak návštěva u nás bude jistě inspirativní.